TEKTURA FALISTA

Tektura falista jest obecnie powszechnie stosowana w branży opakowaniowej. Jej zdecydowanymi atutami są niska waga, a przy tym wysoka wytrzymałość mechaniczna. Jest również ekologiczna, a także ekonomiczna. Tektura poddawana jest procesowi recyklingu.

W naszej ofercie posiadamy najbardziej popularne standardy tektury falistej. Jesteśmy producentem tektury dwuwarstwowej, trójwarstwowej oraz pięciowarstwowej w najróżniejszych gramaturach. Korzystamy z nowych technologii produkcyjnych, przez co możemy zaoferować dowolny format arkusza tekturowego. Nasza linia produkcyjna znajduje się w podkrakowskiej Skawinie.

Szerokość arkusza do 1800mm

Maksymalny rozmiar arkusza

Tektura 2, 3 oraz 5-warstwowa

Rodzaje pofalowania: E, B, C, EB, BC, EE

Bigowanie podczas produkcji

Arkusz dopasowany do wytycznych klienta

Pokrycie kraftem

Dla wymagających klientów

W naszej ofercie

Wymiar arkusza tektury

Maksymalna dostępna szerokość to 1800mm, podczas gdy długość maksymalna to aż xxxxmm.
Szerokość określa długość arkusza wzdłuż do pofalowania.

Kierunek pofalowania tektura falista

Produkcja tektury falistej

Producent tektury falistej – Brandbox produkuje tekturę falistą tylko z najwyższej jakości surowców. Jesteśmy rówjież producentem opakowań z tektury, także doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest jakość tektury pod kątem produkcji wysokiej klasy opakowania.

Tektura falista powstaje przez połączenie kilku warstw papieru. Na przemian  warstw prostych, czyli linera oraz warstw pofalowanych, czyli flutingu. W zależności od tego, jaki rodzaj pofalowania chcemy uzyskać, stosuje się odpowiedni skok i wysokość fali za pomocą wałów ryflujących. Następnie połączone warstwy papieru przechodzą przez etap mokry i suchy na linii produkcyjnej, zwanej tekturnicą, w celu utrwalenia połączenia i zyskania optymalnego poziomu wilgotności. Ostatnim etapem jest oczywiście cięcie wstęgi do pożądanego formatu arkusza.

Przewiń do góry